Bayern i prvak Francuske dobitnici licence Eurolige

Euroleague 5. lis 201715:27 > 15:40
(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Od sezone 2018/19, Euroliga će imati 18 klubova, novi članovi biti će njemački Bayern i francuski prvak

Euroliga će na sastanku koji se održava ovoga petka potvrditi proširenje euroligaškog natjecanja za sezonu 2018/2019., a najveći dobitnik te promjene su njemački Bayern i budući francuski prvak.

Bayern će dobiti licencu kojom će nastupati u Euroligi neovisno o plasmanu u njemačkom prvenstvu, pa će tako Njemačka u budućnosti ima dva predstavnika u najsnažnijem košarkaškom natjecanju Europe obzirom da je prvaku već osigurano mjesto (Bamberg).

Francuska će također dobiti svog predstavnika, to će biti budući prvak, tako će Euroliga od iduće sezone brojiti 18 klubova. Čelnici organizacije već neko vrijeme razmišljaju o promjenama u natjecanju, a konačni cilj je proširiti broj klubova na 24.

Euroliga natjecanje otvara 12. listopada, a naslov brani turski Fenerbahče.