EL: Spanoulis odveo Olympiacos na Final Four

Euroleague 2. svi 201720:11 > 22:00
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Olympiacosa posljednji su sudionici završnog turnira Eurolige, koji će biti održan u Istanbulu. Pirejci su u majstorici na svom terenu pobijedili Anadolu Efes rezultatom 87:78 i po deseti put stigli do same završnice u borbi za titulu najboljeg kluba u Europi.

Poslije niza preokreta od početka serije, Olympiacos je pokazao da više od Efesa zaslužuje mjesto u Istanbulu, uz CSKA, Fenerbahce i Real Madrid. Grci će se u polufinalu, 19. svibnja, sastati sa aktualnim prvakom Europe, dok će drugi par činiti ‚Kraljevski klub‘ i Fenerbahce.

Olympiacos je tijekom gotovo cijelog susreta vodio protiv Efesa, koji je posljednji trenutak sjaja, može se reći, imao na samom početku drugog poluvremena. Gosti su najveću prednost imali u 20. minuti, kada su vodili četiri poena razlike, dok su Pirejci išli do plus 11 u posljednjem dijelu utakmice.

Detalji koji su odlučili utakmicu su sjajno večer glavnih zvijezda Olympiacosa Vassilisa Spanoulisa i Georgiosa Printezisa.

Spanoulis je predvodio Olympiacos sa 22 poena i šest asistencija, Printezis je imao 14 poena, a Green deset.

U momčadi Velimira Perasovića najbolji je bio Osman koji je upisao 11 poena.