Real umalo prokockao +19 u Istanbulu, vratio izgubljeno

Euroleague 26. tra 201721:55 > 22:06
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Real Madrida poveli su 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv Darušafake, nakon što su slavili u Istanbulu 88:81 i na taj način anulirali poraz u Madridu u prošlom susretu. Sjajan je u dresu poraženih bio hrvatski košarkaš Ante Žižić.

Kraljevski klub je od samog starta bio u vođstvu. Već sredinom prve četvrtine gosti su došli do dvocifrene prednosti (21:11), koju su uspješno održavali tijekom čitavog prvog poluvremena. Poslije 20 minuta bilo je +13 (46:33), a u istom ritmu nastavljeno je i u trećoj četvrtini. Najveću prednost Madriđani su imali u 29. minuti kada je bilo +19 (48:69), ali je onda došlo do pada i Darušafaka se vratila u igru.

Počela se razlika rapidno topiti, a četiri minute prije kraja bilo je 77:74 za Real. Tada se Luka Dončić sjajno snašao, budući je uhvatio “air-ball” JC Carrolla i postigao koš uz faul. Potom je pogodio i dodatno slobodno bacanje za +6 i tu razliku Real nije puštao do samog kraja.

Kod pobjednika JC je postigao 21 poen, uz šut za tri poena 5/8, Gustavo Ayon upisao je 18, uz devet skokova, a Luka Dončić 13 koševa uz osam skokova. Na drugoj strani Ante Žižić je imao 20 poena uz pet skokova.