EL: Bitne pobjede Efesa i Žalgirisa

Euroleague 23. ožu 201720:29 > 20:31
Turkish Airlines EuroLeague

U utakmicama 28. kola Eurolige košarkaši Anadolu Efesa pobjedili su Fenerbahce u istanbulskom derbiju rezultatom 80:77, dok je Žalgiris slavio na gostovanju u Tel Avivu protiv Maccabija rezultatom 77:93.

Efes je upisao 16. pobjedu, kojom se plasirao u sljedeći krug Eurolige.

Na samom početku susreta nijedna momčad nije uspjela se odvojiti, da bi prvi Efes napravio seriju 7:0 za vodstvo od 22:14 u 11. minuti. Od tada, domaća momčad je kontrolirala utakmicu, a čak su u jednom trenutku imali 17 poena prednosti. Fenerbahce je sjajnom igrom u nastavku uspio uvesti utakmicu u egal. U posljednjoj minuti, Dixon je postigao tricu i primaknu svoju momčad na dva poena zaostatka. Ipak, Efes je sačuvao vodstvo i na kraju ostvario vrijednu pobjedu.