EL: Olympiacos slavio u Beogradu nakon produžetaka

Euroleague 22. ožu 201718:53 > 21:12
Getty Images/Panagiotis Moschandreou

Košarkaši Olympiacosa došli su do pobjede nad Crvenom zvezdom u susretu 27. kola Eurolige, pogotkom Georgiosa Printezisa tri sekunde prije kraja produžetka, 66:64. U drugoj utakmici Real Madrid je slavio protiv Barcelone sa 85:69.

Zvezda je poražena u Kombank Areni u jednoj od najvažnijih utakmica sezone. Gosti iz Pireja su slavili nakon produžetaka i otežali Zvezdi plasman u doigravanje.

U prvoj četvrtini palo je malo koševa i Olympiacos je dobio taj dio igre sa 9:17.

I u drugoj četvrtini, ista slika. Domaća momčad je uspjela postići  tek osam poena, tako da je poluvrijeme završilo sa nezapamćenih 17 poena Crvene zvezde.

Olympiacos je nakon 20 minuta igre ima prednost 30:17. Zvezda je srljala u napadu, promašila svih pet pokušaja za tri poena.

Konačno je prvak Srbije zaigrao bolje početkom drugog poluvremena.

Domaći dobijaju ovaj period igre sa 26:12. Gudurić početkom posljednje četvrtine pogađa za još veću prednost. Zvezda nastavlja sa serijom, odlazi na plus šest, a zatim i plus osam.

Ipak, gosti se vraćaju serijom 6:0, izjednačavaju i igrati će se produžeci.

U produžetku, viđen je veliki broj promašaja sa slobodnih bacanja, bila je prava neizvjesnost, ali sjajni Printezis presuđuje Zvezdi i zabija za 66:64.

U posljednjoj utakmici dana Real Madrid je deklasirao Barcelonu sa 85:69.