Euroleague: Perasovićev Efes uvjerljivo svladao Zvezdu

Euroleague 3. velj 201720:24 > 22:34
sport klub

Fantastična serija Crvene Zvezde od sedam uzastopnih pobjeda u Euroligi prekinuta je porazom od Anadolu Efesa. Turska ekipa je slavila u Beogradu rezultatom 86:72.

Za razliku od prethodnih mečeva kad je Zvezda startala furioznom serijom, ovoga puta je protivnik bolje krenuo, da bi Crveno-beli prvi put poveli u petoj minuti nakon sjajnog prodora Jovića (8:7).

U prvoj četvrtini, domaće igrače nije služio šut sa linije za slobodna bacanja, ali je u finišu Bjelica spektakularnim zakucavanjem podigao publiku na noge.

Zvezda je imala u jednom trenutku plus šest što je bila najveća razlika u korist domaćina.

Perasovićeva momčad je drugu četvrtinu dobila sa velikih 31-16 i u nastavku utakmice više nije ispuštala prednost. Na koncu je bilo + 14.

Goste su do desete pobjede predvodili Derrick Brown sa 20 koševa i 11 skokova, Deshaun Thomas sa 17, te Bryant Dunston sa 16 koševa. Kod Crvene zvezde su najefikasniji bili Marko Simonović sa 17 i Charles Jenkins sa 13 koševa.

Crvena Zvezda sada ima učinak 12:9, a u sljedećem kolu gostuje kod CSKA. Efes se ovom pobjedom izjednačio sa Darušafakom (10:11).