Armani namučio Fener, Zvezda slavila u Kaunasu

Euroleague 6. sij 201720:35 > 20:38
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Armani u Istanbulu rezultatom 86:79, u utakmici 16. kola Eurolige dok je Crvena zvezda slavila u Kaunasu s 77:61.

Pobjedu Feneru donio je Nunnally tricom 36 sekundi prije kraja za 83:79. Prije toga, ekipa Armanija odigrala je jako dobar meč na gostovanju kod favorita, ali ipak nije uspjela napraviti senzaciju.

Ovo je deseta pobjeda Fenera u sezoni, dok su talijani pretrpjeli 12 poraz. Uz pobjedu, dobra vijest za domaćina je i povratak Bogdana Bogdanovića koji se oporavio od višemjesečne povrede skočnog zgloba.

Zvezda je od samog starta krenula odlučno, u potpunosti primijenila recept iz ranijih utakmica, a to je izuzetno tvrda obrana. Činjenica da su u prvoj četvrtini primili samo sedam poena dovoljno govori u prilog tome. Međutim, granitnu obranu ispratio je odličan napad i razlika se povećavala velikom brzinom. U drugoj četvrtini bilo je i plus 27, a protivnik nijednog trenutka nije uspio približiti se.