Nova košarkaška emisija na SK1 u 17 sati!

Euroleague 6. lis 202011:23 > 11:28
sportklub

Sportklub vam od ovog tjedna donosi novu emisiju. Riječ je o Basket mušketirima, emisiji o europskoj košarci i ligama koje možete pratiti na našem programu.

Basket mušketiri svakog tjedna bavit će se najzanimljivijim aktualnostima u europskoj košarci s naglaskom na Euroligu i Eurokup. No, bit će tu i derbija iz litavske, turske, njemačke i talijanske lige, a koje sve možete pratiti na Sportklubu.

S vama će svakog tjedna biti barem dvoje košarkaških novinara Sportkluba uz javljanja gostiju i analize određenih utakmica. Basket mušketire predstavljaju komentatori i košarkaški sladokusci Marin Babo Mrduljaš, Vid Horvat i Saša Živko.

Već u prvoj emisiji, a koju možete pratiti danas od 17 sati na SK1, gostovao je hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon, koji se osvrnuo na početak sezone, probleme u kojima se zatekao Efes, potencijalne favorite natjecanje i povratak hrvatskih košarkaša Ante Žižića i Dragana Bendera u Maccabi.

sportklub

Također, bilo je riječi o najvećim iznenađenjima prvog kola poput pobjede Baskonije protiv Reala, Zenita u Istanbulu i Žalgirisa u gostima kod Olympiacosa. Tu posebno vrijedi istaknuti briljantnu utakmicu Pierria Henryja, koji je proglašen MVP-jem kola nakon što je postavio osobni rekord od 23 poena.

Nije zapostavljen ni Eurokup, gdje smo imali priliku gledati nekoliko uzbudljivih utakmica. Regionalni predstavnici nisu imali sreće u prvom kolu. Partizan je izgubio ‘nemoguće’, Cedevita je pala u tijesnoj završnici, Mornar prosuo vodstvo protiv Ulma, a Budućnost jedina upisala pobjedu na startu (kod kuće protiv Brescije).

O svemu tome, ali i igračima koji su se istaknuli, što možemo očekivati u nastavku i drugim košarkaškim zanimljivostima gledajteod 17.00 na SK1 u prvoj emisiji Basket mušketiri!