Dragan Bender ima novi klub, dolazi još jednom Hrvatu

Euroleague 23. ruj 202011:08 > 11:17
Christian Petersen, Getty Images Sport

Hrvatski reprezentativac Dragan Bender trebao bi postati novi-stari igrač Maccabi Tel Aviva

Nakon što je Ante Žižić dres Cleveland Cavaliersa odlučio zamijeniti onim Maccabija, danas je postalo poznato da će mu se priključiti i Dragan Bender koji se tako nakon četiri godine vraća u najpoznatiji izraelski klub, javlja Eurohoops.

Bender je u Maccabiju igrao između 2014. i 2016. godine, a iz njega je i otišao u NBA ligu gdje ga je 2016. kao 4. izbor na draftu uzeo Phoenix. Hrvatski košarkaš nije opravdao tako visok pick pa su ga se Sunsi odrekli prošlog ljeta. Potpisao je za Milwaukee Buckse za koje je odigrao samo 7 minuta s prosjekom od 3,7 poena, 2,9 skokova i 1,3 asistencije po utakmici.

Nešto bolje bilo je u Golden State Warriorsima gdje je i završio sezonu. Nastupio je u devet utakmica s prosjekom od 9 poena, 5,9 skokova i 2,1 asistencijom.

Proslavljeni hrvatski centar Nikola Vujčić sportski je direktor izraelskog kluba i vjerujemo kako će izbrustiti do kraja ova naša dva dragulja koja su ipak negdje zapela u razvoju…