Košarka

26.11.2016 | 01.31

EL: Nevjerojatni Teodosić 34+10, Barca pala u Istanbulu

CSKA Moscow

Košarkaši CSKA uvjerljivo su pobijedili Baskoniju u 9. kolu Eurolige sa 112:84, a Miloš Teodosić je odigrao jednu od najboljih utakmica u povijesti elitnog natjecanja.

Miloš Teodosić

Turkish Airlines EuroLeague

Srpski reprezentativac u preijstolnici Rusije završio je dvoboj s 34 poena (6-10 dvica, 5-6 trica, 7-7 slobodna bacanja), uz 2 skoka, 10 asistencija, ukradenom loptom, i pet napravljenih faulova nad njim za nepunih 25 minuta provedenih na terenu!

Playmaker CSKA je ostvario rekord karijere po broju poena, a imao je ukupnu valorizaciju 43.

Teodosić je protiv Baskonije prešao i magičnu granicu od 1.000 asistencija u Euroligi.

"Armejci" su sa 112 postignutih poena postavili novi rekord. Moskovljani su bili vlasnici i prethodnog ostvarenog ove sezone, protiv Galarasaraya - 109.

You Tube Euroleague

U drugom dvoboju odigranom u Istanbulu Galatasaray je savladao Barcelonu 78:64.

Galatasaray je dobio sve četiri četvrtine protiv Katalonaca koji su u ozbiljnoj krizi. Doživjeli su treći uzastopni poraz, dok se Galata nagradio drugim vezanim trijumfom i bijegom s dna tablice.

U dvorani "Abdi Ipekči" birljirao je Blake Schilb s 18 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Ante Tomić je za 20 minuta ubacio samo 2 poena.