CSKA nanio Efesu treći poraz u Euroligi

Euroleague 25. lis 201620:02 > 20:05
Turkish Airlines EuroLeague

Moskovski CSKA stigao je i do treće pobede u novoj evroligaškoj sezoni savladavši kao gost Anadolu Efes 93:87.

Efes je nešto lošije otvorio utakmicu, ali je ipak sačuvao rezultatski priključak boljom igrom u drugom dijelu prve četvrtine.

Moskovljani su dvoboj praktički riješili u drugoj četvrtini u kojoj su stigli do +12 pred odlazak na odmor.

U nastavku susreta, Teodosić i društvo čuvali su stečenu prednost, a dobrom obranom odbijali su nalete Efesa koji je u drugom poluvremenu igrao znatno bolje.

Nando de Colo predvodio je CSKA s 26 poena, četiri skoka i šest asistencija. Miloš Teodosić dodao je za ovu pobjedu 15 poena. Srpski reprezentativac zabilježio je i osam asistencija i tri skoka.

Dvoznamenkasti učinak imali su još i Corey Higgins koji je susret završio sa 13 poena, te Jeff Ayres sa 10.

U momčadi Velimira Perasovića najbolji je u ovom dvoboju bio je Deshaun Thomas sa 16 postignutih poena. Derrick Brown postigao je 14, a Bryce Cotton je utakmicu završio sa 12 poena. Tyler Honeycutt istaknuo se u ovom dvoboju sa 11 zabilježenih asistencija.

CSKA će u idućem kolu ugostiti Unics dok će Efes nakon tri bolna poraza na startu sezone na noge Darušafaki.