CSKA zaustavio Pao, Žalgiris bolji od Baskonije

Euroleague 21. lis 201619:18 > 21:26
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA i Žalgirisa su ostvarili pobjede u drugom kolu Eurolige. Prvak VTB lige i Eurolige je svladao Panathinaikos, rezultatom 81:77, po četvrtinama 22:19, 13:11, 22:28 i 24:19. Žalgiris je bio bolji od Baskonije 78:73, po četvrtinama 20:23, 14:17, 27:21 i 17:12.

Armenci su za nijansu bili bolji u prvom poluvremenu, koje su dobili sa pet razlike, a protivniku nisu dozvolili niti jednom da dođe u vodstvo. Krilni centar CSKA Andrej Voroncevič je predvodio ruski tim, dok su ga pratili Nando De Colo i Aaron Jackson.

Pao se probudio u nastavku, stigao zaostatak, a onda trojkom K C Riversa poslje sedam minuta i 24 sekunde došao u prvo vodstvo (41:38). Uzvratio je Colo trojkom, a onda je usljedila rezultatska klackalica, u kojoj su poslje treće četvrtine za pola koša bili bolji Grci.

Posljednju dionicu je bolje otvorio Panathinaikos, ali je CSKA ponovo preuzeo kontrolu i u poslednjoj minuit igre ušao sa četiri poena prednosti (74:70). Presudila je penal završnica u kojoj je De Colo bio nepogrešiv.

Žalgiris je u Kaunasu savladao Baskoniju rezultatom 78:73, po četvrtinama 20:23, 14:17, 27:21 i 17:12.

Najefikasniji kod litavaca je bio bivši košarkaš Partizana Leo Westermann sa 20 poena, četiri skoka i četiri asistencije, dok je Brock Motum postigao 12.