Najuspješniji euro-trener ikad napustio Fenerbahče

Euroleague 24. lip 202011:53 > 11:54
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Nakon sedam uspješnih godina u Istanbulu, Željko Obradović napustio je klupu Fenerbahčea.

Željko Obradović je napustio Istanbul, odnosno Fenerbahče nakon sedam uspješnih godina kroz koje je osvojio naslov europskog prvaka, a četiri puta bio je i prvak Turske.

Prije tri godine, 60-godišnji srpski trener odveo je Fener do prvog i za sada jedinog naslova pobjednika Eurolige, no uz sve financijske probleme koji prate turskog velikana odluka o odlasku nije neočekivana. Već prošle godine otkriveno jest kako sportsko društvo Fenerbahče duguje više od 600 milijuna eura vjerovnicima, doduše najveći dio tog iznosa otpao je na nogometni segment kluba. Ipak, kriza je pogodila i košarkašku sekciju što se vidjelo u lošim rezultatima kroz prvi dio protekle sezone. Informacije o navodnom kašnjenu u isplati plaća igračima čitavo su vrijeme kolale u medijima.

Obradović je prošlog tjedna boravio u Istanbulu gdje je pregovarao, dobio je ponudu produženja ugovora uzevši nekoliko dana da u društvu obitelji u Beogradu donese konačnu odluku. Onaj je za turski klub negativna. Proslavljeni srpski trener koji je najuspješniji u povijesti europske košarke s devet osvojenih naslova prvaka Starog kontinenta, planira odmarati godinu dana prije nego će razmisliti o povratku na klupu.

Da situacija u Fenerbahčeu nije blistava pokazuje i odlazak poznatog generalnog menadžera koji je tu funkciju obnašao i u Toronto Raptorsima, Talijana Maurizija Gherardinija. Očekuje se kako će klub napustiti i dosta igrača, pogotovo onih koji su među najskupljima, već se spominje odlazak Kostasa Sloukasa koji je početkom lipnja bio blizu povratka u Olympiakos, a zainteresirani su još i Real te moskovski CSKA.

Kad je riječ o novom treneru Fenerbahčea, to bi mogao postati aktualan strateg Karsiyake Ufuk Sarica