Šok! Panathinaikos istupa iz Eurolige?

Euroleague 11. lip 202017:20 > 17:22
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši klub Panathinaikos poslao je službeni dopis Euroligi sa željom da raskine ugovor s tom organizacijom.

Zeleni su jedna od 11 momčadi koje imaju A licencu elitnog natjecanja.

Povezano

“Dragi gospodine Bertomeu,

Kao što ste dobro svjesni, u prethodna dva mjeseca Panathinaikos je stidljivo, ali direktno komuncirao s vama iznoseći svoju volju za okončanjem ‘licencnog klupskog ugovora’ s Euroligom. Tražili smo da se ta ključna stvar iznese nadležnim tijelima što prije. Ipak, vaš odgovor bio je da bi takve vijesti ozbiljno naštetile pregovorima Eurolige sa sponzorima, kao i proizvodu Eurolige u vrijeme kada je kriza s pandemijom napredovala. Naš klub uzeo je vaše brige u obzir, računali smo na povjerenje i radili s apsolutnom diskrecijom. Nismo poslali formalno obavještenje niti smo vršili pritisak.

Ipak, vrijeme prolazi, a i dalje nemamo odgovor na naš razuman i legitiman zahtjev. Kao posljedica toga, a u svjetlu činjenice da se prisustvo našeg kluba u natjecanju nije pokazalo korisnim po nas ni na koji način – a istovremeno nije bilo korisne eksploatacije niti uvećanja prihoda produkta Eurolige – Panathinaikos sada u pismenoj formi izražava svoju namjeru da prebaci klupsku licencu i dionice. Službeno tražimo da se nadležna tijela Eurolige brzo sastanu i preuzmu akciju povodom ovog pitanja.

Hvala unaprijed“, navodi se u obraćanju Panathinaikosa.

U novembru 2015. godine Evroliga je sklopila partnerstvo sa kompanijom IMG u okviru kojeg su desetogodišnje ugovore potpisali Efes, CSKA, Armani, Barselona, Fenerbahče, Baskonija, Makabi, Olimpijakos, Real Madrid, Žalgiris i Panatinaikos.