Euroliga: Igrači odbijaju nastaviti sezonu!

Euroleague 23. svi 202023:25 > 23:30
sport klub

Košarkaši klubova sudionika Eurolige ne žele nastaviti sezonu

Nastavak Eurolige je pod velikim znakom pitanja, posebice nakon online sastanka rukovodstva natjecanja i košarkaša momčadi sudionika.

U konverzaciji je osim predstavika Eurolige sudjelovalo još 36 igrača, kapetan te još jedan košarkaš iz svake od 18 ekipa.

Igrači su se izjasnili da su protiv nastavka sezone u najjačem košarkaškom tnatjecanju na tlu Europe, prenose inozemni mediji.

Kao glavne razloge naveli su strah od pandemije koronavirusa te mogućnost čestih povreda, posebice ako se uzme u obzir da su ispali iz natjecateljskog ritma.

Grčki mediji SDNA, navodi da je većina igrača protiv nastavka jer nisu spremni za žestok ritam utakmica te da je u trenutnoj situaciji zdravlje na prvom mjestu.

Konačnu odluku o nastavaku ili prekidu sezone čelnici Eurolige na čelu sa Jordijem Bertomeuom bi trebali donijeti narednog ponedjeljka.