Legendarni Pau Gasol se vraća u Europu?

Euroleague 6. tra 202021:56 > 21:59
Christian Petersen, Getty Images Sport

Legendarni španjolski košarkaš Pau Gasol kaže da razmišlja da se vrati u Barcelonu i tu završi karijeru.

Iskusni centar nema klub otkako je krajem studenog okončao suradnju sa Portland Trailblazersima, pa prepreke te vrste ne postoje. Stoga su šanse da Gasola ponovo vidimo u Barceloni u kojoj je ponikao i odakle se prije 19 godina otisnuo u NBA ligu, više nego izgledne.

“To je atraktivna i zanimljiva ideja” – kazao je Pau i dodao:

“Još otkako sam iz Barcelone otišao u Memphis, uvijek sam razmišljao o tome. Ali, što sam duže ostajao da igram u NBA, to mi je ta ideja izgledala sve teže ostvariva. Moj brat Mark je nedavno pričao o želji da karijeru završi u Gironi i razumijem ga. Ona mu znači ono što meni znači Barcelona. Vidjet ćemo, možda ću uspjeti, a možda ne. Ima rezona da se vratim, ali isto tako i da nastavim karijeru u najboljoj ligi sa najboljim igračima – rekao je možda i najbolji španjolski košarkaš svih vremena.

Tijekom bogate NBA karijere, Gasol je bio član Memphisa, Lakersa, Chiciaga, San Antonia, Milwaukeeja i Portlanda. Najuspješnije razdbolje imao je u Lakersima, gdje je osvojio dva NBA prstena. Iako će na ljeto napuniti 40, nema sumnje da bi sjajni Španjolac predstavljao veliko pojačanje za Barcelonu u borbi za trofej u Euroligi.