Real ne putuje u Milano? Euroliga sprema plan za koronu

Euroleague 25. velj 202020:43 > 20:48
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Odigravanje utakmice 27. kola Eurolige između Olimpije Milano i Real Madrida pod znakom je pitanja zbog pojave koronavirusa u Italiji.

Ekipa Ettorea Messine bi 3. ožujka trebala ugostiti Kraljevski klub, međutim, u Madridu još ne znaju hoće li putovati u Italiju. Kako prenosi Marca, Real očekuje i odluku rukovodstva Eurolige. Isti izvor navodi da Ezroliga prati stanje i priprema planove za izvanredne situacije kako bi se mogla nositi s bilo kakvim scenarijom, iako nije sigurno hoće li ih koristiti.

Euroliga kontinuirano prati situaciju i u bliskom je kontaktu s talijanskim klubovima, kao i sa svim gostujućim klubovima. Pažljivo pratimo i najave i preporuke Svjetske zdravstvene organizacije. Liga i ekipe pripremaju planove izvanredenog djelovanja kako bi odgovorili na svaku potencijalnu situaciju, ali još nije jasno hoće li se bilo koja od ovih aktivnosti aktivirati za buduće utakmice Eurolige i Eurokupa u Italiji navodi se u priopćenju.

Talijanski savez jučer je odgodio sve utakmice u muškoj i ženskoj konkurenciji koji su na programu sljedećeg vikenda.