Olympiacos katastrofalan, CSKA bolji od Valencie

Euroleague 23. sij 202020:50 > 21:03
sport klub

U prvom dijelu utakmica 21. kola Eurolige slavlje Rusa

Košarkaši Zenita večeras su u 21. kolu Eurolige došli do sedme pobjede savladavši na svom parketu grčki Olympiacos rezultatom 91:87.
Da je košarka pirejskog Olympiacosa pred kojim je nekoć drhtao ostatak Eurolige odavno pročitana knjiga potvrdila je i večerašnja utakmica u Sankt Petersburgu.

Iako je u konačnici pobjednika odlučivala neizvjesna završnica, ostao je dojam da Grci ovu utakmicu ne bi dobili da se igrala i sljedeća 24h. Pomalo je nevjerojatan podatak da su za goste poene postizali samo petorica košarkaša, a još nevjerojatnije zvuči da su u drugom poluvremenu sve poene za Grke postigli Printezis, Spanoulis i Papanikolau.

Prvo poluvrijeme proteklo je skoro u potpunom egalu, no u nastavku su gostujući košarkaši nekim komičnim pogreškama i izgubljenim loptama doslovce tjerali Zenit da dobije ovu utakmicu što su domaći u konačnici učinili. Voronov s 21 košem bio je najbolji kod Zenita, Ayon je dodao 15, a Thomas 10 poena. Neuništivi Spanoulis koji će skoro napuniti 38 godina zatrpao je koš Zenita s 31 poenom, dok su po 20 dodali Papanikolau i Printezis.

U moskovskoj Megasport Areni CSKA je tek u posljednjoj četvrtini slomio otpor neugodne Valencie. Španjolci su se 30 minuta sjajno držali i bili jako blizu Rusima, no u zadnjem periodu su poklekli pa je CSKA došao do nove pobjede kojom se približava osiguravanju 1/4 finala Eurolige.

Voigtmann s 19 poena bio je najbolji kod aktualnog prvaka Europe, James je dodao 14 a pojačanje iz AEK-a Sant Roos 11 koševa. Van Rossom sa 16 i Dubljević s 10 poena bili su najbolji kod gostiju.