Real pao u Rusiji, Pešić nadmudrio Obradovića

Euroleague 16. sij 202019:48 > 20:07
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

U prvoj utakmici 20. kola Eurolige košarkaši Khimkija su na svom terenu savladali Real Madrid rezultatom 102:94.

Ruski sastav je ovom pobjedom prekinuo neugodnu seriju od četiri vezana poraza u Euroligi i stigao do tek devete pobjede, dok su Madriđani upisali i peti poraz.

Domaćini su nešto bolje otvorili susret i prvu dionicu riješili u svoju korist sa 25:21. U nastavku je ekipa iz predgrađa Moskve pojačala ritam pa se prednost do poluvremena povećala na jedanaest poena i s njom se otišlo na odmor.

Real ni u nastavku igre nije uspio zaigrati prepoznatljivu igru pa je poraz bio neminovan.

Kod Khimkija je kao po običaju Alexey Shved bio najbolji sa 21 ubačajem, s tim da je ovog puta bivši NBA igrač znatno popravio postotak šuta.

U drugoj utakmici Barcelona je slavila kod Fenerbahčea rezultatom 80:74.