Popović preuzeo Zenit pa krenuo u potragu za trenerom

Euroleague 4. pro 201919:25 > 19:31
FIBA

Marko Popović novi je sportski direktor euroligaša Zenita, a tek što je sve dogovorio s ruskim klubom oko preuzimanja važne funkcije mora se suočiti s mogućom promjenom trenera.

Zenit je ove sezone debitirao u Euroligi stigavši s pozivnicom, klub je doveo osam novih igrača, investirao milijune eura i predstavio jedan od najvećih budžeta u Europi potpomognut financijskom moći naftaškog giganta Gazproma.

Međutim, rezultati su očajni, klub je posljednji na ljestvici od 18 klubova s tek dvije pobjede. Trener Joan Plaza koji je preuzeo klub u siječnju ove godine nakon otkaza Vasiliju Karašovu, ne snalazi se u Rusiji i kako pišu tamošnji mediji, mogao bi ovih dana završiti svoju epizodu u Sankt Petersburgu.

Vodeći kandidat za novog trenera je Simone Piangiani koji je proteklog ljeta dobio otkaz u Armaniju. Marko Popović ispred sebe ima prvi veći zadatak koji ga očekuje u hladnoj Rusiji.