Euroliga: Panathanaikos pregazio Perasovu Baskoniju

Euroleague 28. stu 201923:33 > 23:41
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panathinaikosa večeras su pod ponovnim vodstvom legendardnog Ricka Pitina u svojoj dvorani u okviru 11. kola Eurolige razbili Baskoniu rezultatom 100:68.

Baski su donekle konkurentni bili tek u prvoj četvrtini kada su uspijevali držati korak za domaćim timom koji se tek zagrijavao za ono što će uslijediti.

Ostatak utakmice pretvorio se u gaženje Perasovićeve momčadi pred 12000 prezadovoljnih domaćih navijača koji su znali nagraditi svoje ljubimce. Konačnih 32 razlike realno su oslikala stanje na terenu u OAKA Areni. Jimmer Fredette predvodio je strijelce domaćih s 21 poenom dok je Thomas dodao 15. Nick Calathes postigao je 12 poena a uz to imao i 9 asistencija. Youssupha i Stauskas ubacili su po 12 koševa za Baske dok je podbacio najbolji igrač gostiju Shengelia koji je ubacio za njega skromnih 11 poena uz šut 4/13 iz igre.

Sudbinu jednaku onoj Baskonie doživio je francuski Asvel na gostovanju u Tel Avivu. Maccabi se propisno iživio na Francuzima nakon debakla protiv Barcelone u prošlom kolu u Blaugrani. Konačnih 93:62 na kraju i dobro zvuči za goste iz Villerbanneua koje su Izraelci svih 40 minuta razbijali sjajnom obranom. Wilbekin i Cohen s po 16 koševa predvodili su Maccabi, po 10 poena za Asvel ubacili su Maledon i Lomasz.

Konačno, Alba je u Berlinu uspjela slomiti otpor Žalgirisa koji u posljednje vrijeme igra neprepoznatljivo loše. U tvrdoj utakmici Nijemci su slavili 69:62 i produbili krizu u prvaku Litve. Giffey s 13 koševa najefikasniji kod domaćeg tima za koji opet nije nastupilo nekoliko košarkaša iz rotacije a Leday s 15 i Lekavicius s 12 najbolji kod Žalgirisa koji je sada pretposljednji sa samo 3 pobjede iz 11 utakmica u Euroligi.