Tko je najbogatiji, a tko najsiromašniji u Euroligi?

Euroleague 8. stu 201914:39 > 14:42
Jamie McDonald/Getty Images

Francuski list L'Equipe objavio je listu s budžetima košarkaških klubova u Euroligi za ovu sezonu.

Barcelona predvodi sve klubove sa svojih 41 milijun eura, nakon što su ove sezone doveli četiri prvoklasna pojačanja (Mirotić, Davies, Abrines, Higgins) , ovakav podatak uopće ne čudi.

Drugi klub po budžetu je CSKA s 40.7 milijuna, moskovski klub već godinama predvodi Euroligu u ovom dijelu. Treći na listi je Real Madrid čiji se budžet minimalno razlikuje od budžeta CSKA, Real na raspolaganju ima 40 milijuna eura.
Potom slijede Khimki sa 33 milijuna, a potom Milano s 31 milijunom eura.
Fenerbahče ove godine ima nešto manji budžet nego prijašnjih godina, on iznosi 30 milijuna.

Predzadnja na listi nalazi se ALBA Berlin s 11 milijuna, a najmanje ima Crvena Zvezda koja na raspolaganju ima svega 8.3 milijuna eura.