Fener očajnički traži pobjedu, Šarunas protiv Pešića

Euroleague 8. stu 201913:26 > 13:35
Aykut Akici/EB via Getty Images)

Nakon sinoćnjih utakmica Eurolige, danas nas očeukuju još četiri koje ćete moći pratiti u programu SportKluba. Donosimo vam najavu za svaku današnju utakmicu.

U prvoj utakmici dana Fener će gostovati kod Bayerna. U Feneru, barem što se Eurolige tiče, loša je situacija. 3 uzastopna poraza govore o lošem stanju u klubu, također Fener si više ne smije dopuštati kiksove. Barem ne domaće. Omjer 1-5 ne obećava puno i stvari će se morati promijeniti u Istanbulu. Ovo nitko nije predviđao konstatnom sudioniku Final foura koji se još pojačao Nandom De Colom i Derrickom Williamsom. Čini se kao da ostale kipe više nemaju strah od Obradovićevog Fenera, a večeras je sjajna prilika da se zapravo vidi jeli to tako. Vrijeme je da zvijezde Fenera podignu razinu igre i da pokažu barem upola dobru obranu kakvu su igrali prošle godine. Nakon ove utakmice gostuju u Moskvi kod CSKA stoga nisu baš laki dani za Fener. Hoće li to uspjeti protiv posrnulog diva koji se svakog trenutka može probuditi iz zimskog sna. Bayern trenutno ima omjer 3-3 te bi im pobjeda u Istanbulu itekako puno značila zbog doigravanja. Ako uspiju odigrati obranu kakvu su igrali kroz veći dio sezone te ako uspiju limitirati sve ostale igrače izuzev De Coloa Radonjićeva ekipa definitivno ima šanse poraziti poraziti Fener i pokazati da su ozbiljna ekipa.

Hoće li nakon Žalgirisa, Maccabija, Milana Bayern biti još jedna ekipa koja će pokazati zube Feneru i poraziti ih ili će se Fener probuditi i prekinuti svoj užasni niz, saznajte u 18:45 na SK 1.

U drugoj utakmici dana Barcelona će gostovati u Kaunasu kod Žalgirisa. Ekipa Svetislava Pešića prošli je tjedan spuštena na zemlju nakon što su pobijedili u prvih pet utakmica. Barcelona je u toj utakmici pokazala da je se trenutno itekako može poraziti. Trener Žalgirisa, Šarunas Jasikevičius izjavio je kako Barcelona ima najbolju ekipu u Europi i najbolje igrače na svakoj poziciji te da ih ne smetaju čak ni tri-četiri ozljede koje su ih zadesile. Zanimljiv će biti susret između bivšeg igrača Barce i njegovog bivšeg trenera Pešića, dvojac koji je Barcelonu 2003. odveo do titule.

Gostovanje kod Žalgirisa uvijek je teško, hoće li učenik pobijediti učitelja, gledajte od 19:00 na SK 4.
U trećoj utakmici Panathinaikos će ugostiti Valenciju. Vrlo loša Valencia na omjeru je 1-5 nakon što su prošli tjedan došli do prve pobjede u sezoni protiv Asvela. Ne bi Panathinaikos (3-3) trebao imati problema s njima, prošli su tjedan uvjerljivo porazili Efes i pokazao kvalitetu i širinu svog rostera. Valencija nema kako zaustaviti Calathesa, Thomasa, Fredettea i Ricea, očekuje ih vjerojatno još jedna teška utakmica. U idućem kolu će ugostiti CSKA, teško je nevidjeti dva poraza u ove dvije Valencijine utakmice.

Utakmicu gledajte u 20:30 na SK HD.

U zadnjoj utakmici kola Asvel će dočekati CSKA. Nakon prošlotjednog poraza od Valencije, francuska ekipa pokušat će doći do pobjede protiv vrlog dobrog ovogodišnjeg CSKA koji je kao i Barcelona na omjeru 5-1. Jedini poraz za CSKA je onaj šokantni od Olympiakosa u Moskvi, poraz koji vjerojatno nitko nije očekivao. CSKA ima jednu od najboljih obrana u ligi, a statistički imaju i prvi napad Eurolige tako da je zadatak koji je ispred Asvela skoro pa i nemoguć.

Utakmicu gledajte od 20:45 na SK 6.