Euroleague 1. stu 201921:47 > 21:51
getty images/david ramos

Fenerbahče pogađa najveća kriza otkad je u Istanbul stigao Željko Obradović, a u Milanu igra se najbolja košarka u ovom desetljeću!

Ima li kraja nevoljama u Fenerbahčeu?

Nakon šest kola samo je jedna pobjeda na kontu momčadi Željka Obradovića, a alarmi za uzbunu su itekako aktivni. Momčad koja je osnažena proteklog ljeta Nandom De Colom i Derrickom Williamsom ne može pobijediti, čini se, više nikoga, prošlog vikenda stigao je i prvi domaći poraz (Galatasaray), a sada je Žalgiris gigantu iz Istanbula nanio treći uzastopni poraz. Fener je održavao prednost sve do posljednje četvrtine koju je litavski prvak dobio 27:17, a samim time ekipa koju uspješno vodi Šarunas Jasikevičius osigurala je treću ovosezonsku pobjedu. Turska momčad imala je sedam poena viška na ulasku u posljednju minutu, ali i to su uspjeli uprskati.

Pobjednički sastav predvodio je Marius Grigonis s 19 koševa, tri manje ubacio je Zach Leday. Nando De Colo bio je izvrstan u dresu domaćina s 29 poena.

U ljepotici kola, Armani je nanio Barceloni prvi poraz i sada više nema momčadi sa stopostonim učinkom. Momčad Ettorea Messine odigrala je nevjerojatnu posljednju četvrtinu (31:12), činilo se kako ne mogu promašiti tricu, posebno su impresivni bili Sergio Rodriguez (pet trica) i Amedeo Della Valle (dvije trice). Talijanska je momčad iz daljine gađala 14/28. Rodriguez je bio najefikasniji sa 17 poena, 16 je ubacio Vladimir Micov. U dresu Barcelone najslabiju partiju ove sezone odigrao je Nikola Mirotić ubacivši 13 koševa, a Brandon Davis je bio najbolji u poraženom sastavu s 15.

U ranijim utakmicama, Valencia je napokon upisala prvu pobjedu, španjolska momčad je uz 13 poena Dubljevića nadigrala Asvel, a u ruskom okršaju CSKA je lako sredio Zenit, Mike James ubacio je 16 koševa.

CSKA, Barcelona i Armani trenutno su na diobi prve pozicije s omjerom 5-1.