Armani se ne šali, Peras sredio Olympiakos!

Euroleague 25. lis 201922:57 > 23:00
Euroleague Basketball

Iza nas je četvrti tjedan Eurolige, vidjeli smo neke sjajne utakmice, a važnu pobjedu ostvario je Velimir Perasović na klupi Baskonije.

Baskonia je protiv Olympiakosa smireno gradila rezultat kroz čitav dvoboj, Perasovićeva momčad pobijedila je u svakoj četvrtini osiguravši jednostavniju završnicu za konačan trijumf – 82:66. Dominirao je Gruzijac Tornike Shengelia s 25 poena, Youssoupha Fall uhvatio je čak 16 lopti. Olympiakos je upisao treći poraz u četiri utakmice.

Prvaci, moskovski CSKA nastavljaju u sjajnom ritmu predvođeni novom zvijezdom, Mikeom Jamesom. Amerikanac je ponovno bio sjajan s 22 poena, a pomoć je imao u Darrunu Hilliardu s 21 košem. Ključ pobjede u Berlinu bila je treća dionica koju su Moskovljani dobili s 22:8!

‘New look’ Armani predvođen Ettoreom Messinom djeluje izvrsno. Posebno se to odnosi na Sergija Rodrigueza koji je u Milanu pronašao drugu mladost. Španjolac je ponovno bio sjajan u derbiju dana protiv Fenerbahčea ubacivši 22 poena. Talijanska momčad uspjela je ‘smiriti’ Nanda De Cola koji je fantastično otvorio sezonu, prije tjedan dana ubacio je 39 poena. Međutim, ovoga puta ostao je na samo dvanaest, a turski doprvak nije imao čovjeka koji bi ga mogao zamijeniti u napadu.

Žalgiris je izvrsnom obranom osigurao drugu uzastopnu pobjedu, slavlje nad Asvelom. Francuzi su vodili nakon prve četvrtine, međutim litavska momčad je znatno pojačala ritam u drugoj dionici (19:8) što se prenijelo i na ostatak utakmice. Na ulasku u posljednju četvrtinu prvak Litve vodio je s ugodnih 55:45. Zach Leday bio je prvo ime pobjedničkog sastava s 13 poena i osam skokova.

Nakon četiri odigrana kola jedine neporažene momčadi su CSKA i Barcelona dok je Valencia jedina bez pobjede.