Efes protiv Reala, jaka Barca u Beogradu

Euroleague 24. lis 201915:52 > 16:12
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaške poslastice u Euroleague možete gledati večeras samo na Sportklubu

Nakon prošlotjednih uzbuđenje u Euroligi, pred nama je 4. kolo ovog natjecanja. Danas će se odigrati pet utakmica, a sutra preostale četiri koje ćete moći pratiti na programima SportKluba. Piše Petar Bezinović.

Kolo će otvoriti Zenit I Panathinaikos utakmicom u Petersburgu gdje će domaćin imati priliku ostvariti prvu pobjedu kod kuće u sezoni. Nakon što su prošlo kolo potpuno iznenadili i porazili Olympiakos u Pireju, košarkaši Joana Plaze imaju priliku poraziti još jednog grčkog suparnika. Prve dvije loše utakmice očito su iza Zenita međutim Panathinaikos će biti jako teška prepreka. Iako su obje ekipe na omjeru 1-2, Panathinaikos je zadnje dvije utakmice izgubio s po jedan razlike te su lako mogli biti i bez poraza nakon tri kola. Nick Calathes je još uvijek glava i rep ekipe gostiju i njihova igra praktički ovisi o njemu, on je motor koji sve pokreće međutim nova pojačanja Fredette i Rice moraju početi s boljim predstavama. Ono što će biti presudni faktor u utakmici mogla bi biti obrana Panathinaikosa. Utakmicu pratite od 19:00 na SK 4.

U drugoj utakmici kola u 19:00 susreću se Efes i Real Madrid. Susret momčadi s prošlogodišnjeg Final Foura zasigurno obećava puno. Obje momčadi imaju omjer 2-1 te ova utakmica kao pravi euroligaški klasik. Oporavkom Shanea Larkina od ozljede dobili su puno, a novo pojačanja Alec Pieters igra vrlo dobro. Krunoslav Simon prošli je tjedan pokazao kako ima još štošta za ponuditi iz svog repertoara te kako je Efes itekako ozbiljna ekipa.

euroleague.net

Nakon dvije tijesne pobjede u prva dva kola protiv Fenera i Maccabija, košarkaši Pabla Lassa doživjeli su hladan tuš prošli tjedan u Žalgirisu. Domaćin ih je obrambeno izdominirao dopustivši im samo 73 poena te ubacivši 86. Kod Reala u toj utakmici apsolutno nitko nije bio pravi, stoga će danas sigurno motivacija biti na nešto većoj razini, a i radi se o jako bitnoj utakmici stoga možemo biti sigurni u kvalitetnu utakmicu. Lasso još mora pronaći idealne petorke koje će koristiti za vrijeme utakmica.

Real je izašao kao pobjednik protiv Efesa zadnjih sedam puta, brojke ne govore u korist domaćina međutim ovo je jedna od tri ili četiri najteže utakmice koje Real može imati u Euroligi. Ako žele doći do pobjede, gosti će morati zaustaviti 1-2 duo Larkin – Micić te pronaći dobar napadački ritam.
Budite uz SK 3 od 19:15.

Turkish Airlines EuroLeague

Khimki će u četvrtoj utakmici dana gostovati u Münchenu kod Bayerna. Ovo izgleda kao jako dobra utakmica, obje ekipu su u naletu uz omjer 2-1, podjednake su kvalitete kako stvari za sada stoje (iako Khimki na papiru ima jaču ekipu) te bi se moglo raditi o vrlo kvalitetnoj i napetoj utakmici. Odlaskom Derricka Williamsa iz Bayerna, ekipa kao da je prodisala i ipak, barem po ove tri odigrane utakmice, da se izvesti zaključak kako s njegovim odlaskom nisu ništa puno izgubili. Kao glavni adut ove ekipe ističe se obrana. Asvel i Milano su im zabili po 63 i 64 poena što je izuzetno dobro. Radonjić je trener koji će se fokusirati na obranu i to za sada jako dobro demonstrira. Dovođenje Maoda Loa i Grega Monroea pokazuje se odličnim potezima.  Zanimljiv je podatak da Bayern protiv Khimkija u Euroligi ima omjer 6-0. Pomalo nestvarno zvuči taj podatak, ali izgleda da je Bayern stvarno crna mačka za Khimki.

Nakon prošlotjednog gostovanja kod CSKA, Khimki će večeras tražiti pobjedu kako bi popravili omjer na 3-1 i tako se učvrstili barem privremeno u gornjoj poziciji na tablici. Kao i Calathes kod Panathinaikosa, Alexey Šved je još uvijek motor pokretač bez kojeg ništa ne ide. Ove je godine Šved dobio izvrsnu igračku podršku te sa svojim stilom igre (prosjek oko 21 poen po utakmici) i kvalitetnim razigravanjem, ova ekipa može imati puno pobjeda. Švedu večeras moraju pomoći.

Dvoboj pogledajte na SK 6 u 20.30

U zadnjoj utakmici dana Barcelona će gostovati teško gostovanje u Beogradu. Katalonska ekipa ove godine izgleda kao možda i igrački najbolja ekipa,a svojim igrama u prva tri kola demonstrirali su o kakvoj se sili radi. Istina je da protivnici i nisu bili baš najjači, ali je isto tako istina da nisu bili niti blizu pobjede. Suvišno je uopće pričati o kvaliteti rostera Barcelone no ono na što treba obratiti pozornost su njihove ozljede. Uz Heurtela, Pangosa i Ribasa koji ove sezone još nisu kročili na euroligaške parkete, Malcom Delaney i Victor Claver također će propustiti večerašnji okršaj u Beogradu. To je čak pet važnih ozlijeđenih igrača što će sigurno stvarati probleme Svetislavu Pešiću. Barcelona je praktički ostala bez razigravača te će tu ulogu očito morati preuzeti Higgins, Kurić i Belmaro.

Zvezda je prošli tjedan izgubila na gostovanju kod Maccabija u napetoj završnici. Zvezda je odigrala odlično kako bi došli do egala i izborili poziciju za produžetak, ali nakon promašene trice Billyja Barrona, stvari su krenule nizbrdo nakon čega ih je domaćin pregazio u produžetku. Skupilo se u zadnjim tjednima i nekoliko ligaških poraza, počela se stvarati i negativna atmosfera što je bilo dovoljno da se Milanu Tomiću uruči otkaz. Još uvijek nema službene zamjene, u ovoj utakmici vodit će ih pomoćni trener Andrija Gavrilović. Kao novi trener spominje se i Javi Pasqual, radi li se samo o glasinama ili je konkretna ponuda na stolu, saznat ćemo u idućim danima.

Utakmicu gledajte od 21:00 na SK 1.