Euroliga: Žalgiris srušio Real, Bayern uništio Asvel

Euroleague 17. lis 201923:25 > 23:35
sport klub

Odlična večer u Euroligi, pao Real, briljirao de Colo

CSKA je večeras u svojoj dvorani u Moskvi u utakmici trećeg kola Eurolige bez većih problema porazio lokalnog rivala Khimki iz Podmoskovlja rezultatom 99:86.
Od samog početka ove utakmice igralo se po ritmu koji je nametala Itoudisova momčad. Mike James u prvoj četvrtini pravio je veliku štetu obrani Khimkija koja nije pronalazila lijek za njega.
Prednost koju je prvak Europe stekao u prvoj četvrtini nije ispuštao, dapače, povećavao ju je sve do zadnje četvrtine u kojoj je sebi mogao dopustiti malo opuštanje.
Mike James na kraju je susret završio s 28 poena dok je sjajni Clyburn dodao 21 koš. S druge strane Shved je zabio 25 poena ali uz šut 7/18. Odličnu partiju odigrao je Devin Booker s 18 koševa i 7 skokova no sve to nije bilo dovoljno ni za što više osim uvjerljivog poraza za Khimki.

U sjajnoj utakmici u prepunoj Žalgirio Areni košarkaši Žalgirisa došli su do prve pobjede i to nad jednim od favorita Eurolige madridskim Realom rezultatom 86:73.
Domaći košarkaši ušli su u ovu utakmicu motivirani protiv velikog protivnika, puni želje da dokažu da dva prva poraza nisu njihovo pravo lice. Od početka su znali što žele i gostima iz Madrida nisu dopuštali svoju dobro znanu košarku prepunu pick and rolla.
Nakon prednosti u prvom poluvremenu razbudio se madridski sastav u trećoj četvrtini te u jednom trenutku uspio povesti i 5 koševa razlike te se činilo da Žalgiris klizi prema trećem porazu. Detalj iz tih trenutaka, kada je Campazzo potpuno neometan promašio zicer za +7 a na drugoj strani Leday odgovorio košem plus dodatnim bacanjem bio je jedan od prijelomnih trenutaka za domaću momčad.
Žalgiris je od tog trenutka otpuhao Real s terena te u zadnjoj četvrtini slavio s velikih 29:13 te izborio na kraju pomalo i previsoku pobjedu obzirom da je utakmica do pred sami kraj bila neizvjesna. Ipak, pobjedi domaćih nema nikakve zamjerke, potpuno zasluženo su nadigrali velikog rivala. Apsolutni junak pobjede je Zach Leday s 26 poena i 9 skokova te indeksom korisnosti od 35. Dobro su ga pratili Hayes s 15, Grigonis s 13 te Ulanovas koji je većinu od svojih 10 koševa ubacio kada se rezultat lomio u korist Žalgirisa.
Anthony Randolph s 15 je bio jedini dvoznamenkast kod Reala, Campazzo i Llull ubacili su po 9 a trener Laso koristio je sve košarkaše u ovom susretu no ni to mu nije pomoglo da izbjegne poraz.

Košarkaši Fenerbahcea ostvarili su večeras prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Eurolige. Oni su slavili protiv ekipe Baskonie rezultatom 87:80.
Sve ono što se vidjelo u ovoj utakmici večeras može stati u jedno ime, ono Nanda De Coloa. Francuz je skoro savršenom partijom sam porazio ekipu Velimira Perasovića zabivši 39 poena za 30 minuta na parketu. De Colo je šutirao 12/15 za dva poena, 3/6 za tri i 6/7 sa linije slobodnih bacanja.
Jedino bacanje koje je promašio je ono u zadnjoj minuti kada je mogao svoj fantastični individualni pothvat zaokružiti 40-tim poenom. Uz ovo je imao po 3 skoka i asistencije što ga je dovelo do nevjerojatnog indexa korisnosti 44 čime će gotovo sigurno biti MVP trećeg kola Eurolige.
Nitko više u dresu Fenera nije zabio preko 10 poena, najbliži je bio Vesely s 9. Shengelia s 18 te Shields sa 17 poena predvodili su Baskoniu u ovom susretu.

U dramatičnoj utakmici koju su odigrali večeras u atenskoj OAKA Areni Panathinaikos i Armani Milano u dramatičnoj završnici slavili su gosti iz Milana rezultatom 79:78.
Gosti su od početka zaigrali dobro te poslije prvog perioda imali prednost, no do poluvremena se Panathinaikos konsolidirao te dostigao prednost Milana i na poluvrijeme se otišlo u potpunom egalu.
U trećoj četvrtini igralo se koš za koš kada se pred kraj tog dijela igre Milano opet uspijeva odvojiti na +4. Ipak, početkom zadnje dionice igre Jacob Wiley i Nick Calathes uzimaju stvar u svoje ruke te Grci prave seriju 11:0 i tada se činilo da će bodovi bez problema ostati u Ateni.
Ipak, nakon toga na redu su gosti koji s tri trice vraćaju prednost, a do kraja smo vidjeli dramatičnu završnicu. Slobodna bacanja Moraschinnija dovela su Milano devet sekundi do kraja u vodstvo 79:78 a nakon time outa Panathinaikosa lopta je očekivano išla u ruke najboljem domaćem košarkašu Calathesu koji je promašio floater, isti kakvih je do tog trenutka pogodio bar 5x tijekom meča te su veliki bodovi otišli u ruke ekipi Ettorea Messinne.
Micov s 18 poena, Scola sa 17 (iako je većinu drugog poluvremena prosjedio na klupi) te Roll sa 16 najbolji kod pobjednika. Calathes s 23 i Wiley sa 17 koševa daleko najbolji kod poraženog domaćina.

Košarkaši Crvene Zvezde poraženi s večeras u Tel Avivu u sklopu 3. kola Eurolige od Maccabija rezultatom 84:69.
Utakmica je na kraju neočekivano ušla u produžetak, neočekivano iz razloga jer je domaći sastav bio konstantno u prednosti od samog početka.
Ipak, u posljednjoj četvrtini u igri Maccabija dogodio se veliki pad koji je Zvezda iskoristila i na kraju, 9 sekundi prije kraja došla u situaciju da pobijedi u ovoj utakmici, no indisponirani Billy Baron promašio je pri neriješenom rezultatu otvorenu tricu i utakmica je otišla u produžetak.
U produžetku su Beograđani potpuno ostali bez goriva i u dodatnih 5 minuta Maccabi je pregazio Zvezdu sa 17:2 i na kraju slavio s visokih 15 razlike.
Wilbekien sa 16, te Casspi i Wolters s po 15 poena najbolji u redovima “Ponosa Izraela”, dok je Perperoglu s 18 bio najefikasniji kod beogradskog kluba za koji je Dobrić dodao 10 koševa.