Shved srušio Perasa, postavio fantastičan rekord!

Euroleague 11. lis 201922:18 > 22:19
Turkish Airlines EuroLeague

Khimki je stigao i do druge pobjede u ovosezonskoj Euroligi, u odličnoj utakmici u predgrađu Moskve, ruska ekipa svladala je Baskoniju rezultatom 79:76.

Khimki je u jednom trenutku prvog poluvremena vodio 39:23, no serijom 16-4 momčad Velimira Perasovića vratila se u igru. Drugi dio ponudio je dodatnu dramu, domaćin je čitavo vrijeme održavao prednost od približnih pet poena. Konačno, u završne dvije minute postavljeno je vodstvo 73:65 koje je momčad Rimasa Kurtinaitisa uspješno zadržala.

Aleksey Shved odigrao je utakmicu u svom stilu, 21 poen uz šut 1-8 za tricu, no istovremeno je nastavio nevjerojatnu seriju od 50 uzastopnih euroligaških utakmica s 12 ili više poena. Ipak, titula igrača utakmice pripala je fantastičnom Jeremyju Evansu, nekada pobjedniku natjecanja u zakucavanjima na NBA All Star vikendu, američki je centar zakucavao, blokirao, pogađao trice, a na koncu je završio sa 17 koševa, šest skokova, tri blokade, dvije osvojene lopte.

Baskoniju je predvodio Tornike Shengelia s 18 poena i deset skokova. Španjolska momčad je upisala prvi poraz sezone.

U ostalim utakmicama večeri, Olympiakos je deklasirao Valenciju (89:63) uz 17 poena Spanoulisa i Milutinova, Anadolu Efes je tek nakon produžetka  (106:105) srušio sjajnu momčad Albe, turski sastav koji je doprvak Europe pobjedom je proslavio povratak na teren Shanea Larkina (26 poena). Krunoslav Simon na terenu je proveo tek nešto više od dvije minute bez adekvatnog učinka.

Barcelona je nanijela drugi uzastopni poraz Zenitu (87:63) u utakmici koja je bila izjednačena sve do ulaska u posljednju četvrtinu koju su gosti dobili s 28-7. Kyle Kuric predvodio je Barcu s 24 poena, Nikola Mirotić pridodao je 17 uz deset skokova.

Armani je uz 17 poena i šest asistencija Sergija Rodrigueza svladao Žalgiris (85:81), to je prva pobjeda za talijanski sastav koji je ovog ljeta preuzeo Ettore Messina.