Košarka

03.10.2019 | 23.27

Euroliga: Realu derbi, slavio i Panathinaikos

Večeras su odigrane prve utakmice Eurolige u novoj sezoni. Real i Fener odigrali su veliki derbi na otvaranju, a Panathinaikos je dočekao Crvenu Zvezdu

Prve utakmce nove euroligaške sezone nisu donijela pretjerana iznenađenja. Odigrana su četiri dvoboja, a posebnu pažnju uzimao je okršaj giganata Real Madrida i Fenerbahcea.

Iako su svakoj momčadi pripale po dvije četvrtine, u izjednačenoj utakmici na kraju je slavio Kraljevski kluba sa 81:77.

Bayern je na svom parketu dočekao Milano za koji je prvi puta u Euroligi nastupio povratnik u Europu, Luis Scola. Nisu mu uspjeli podariti pobjedu suigrači, pa su Bavarci slavili s uvjerljivih plus 14, bilo je 78:64.

Vrlo zanimljivu utakmicu u Grčkoj su odigrali  Panathinaikos i Crvena Zvezda. Izjednačen dvoboj u kojem je ključna bila treća četvrtina koju domaćini dobili s 11 razlike (29:18) i skupili dovoljnu zalihu za konačnih 87:82.

Khimki je slavio protiv Maccabia u utakmici u kojoj su stalno imali prednost, a Maccabi je u zadnjoj četvrtini uspio dijelom vratiti priključak, no nije bilo dovoljno za preokret. Završilo je 89:83 za Ruse.