Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

15.04.2019 | 22.30

Valencia osvojila Eurokup četvrti put u povijesti

Košarkaši Valencije osvojili su Eurokup, nakon što su u trećem finalnom okršaju bili bolji od ekipe Albe rezultatom 89:63 i tako su osigurali mjesto u Euroligi sljedeće sezone.

Bojan Dubljević

7Days EuroCup

Još jednom je španjolska momčad pokazala koliko je dominantna u Eurokupu - to je četvrti trofej Valencije u tom natjecanju, a ukupno šesto finale.

Utakmicu u Valenciji je bolje otvorio berlinski sastav, i to, ni manje ni više, serijom 11-0. Španjolska ekipa četiri minute nije mogla do koša, ali zatim je uslijedila prava šuterska raskoš Valencije, koja nije prestajala do kraja meča.

Uspjela se Valencia konsolidirati vrlo brzo, već u prvoj dionici pronaći svoju igru, a zatim i na poluvrijeme otići sa 13 poena prednosti (46:33).

U nastavku je domaćin povećavao prednost i rutinski priveo utakmicu kraju.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Thomas sa 19 poena, po 18 su ubacili Dubljević i San Emeterio.

Među gostima istaknuo se Giedraitis sa 19 poena.