Budućnost zakazala sastanak u Zagrebu bez Srba

ABA League 6. svi 20199:41 > 9:46
KK Budućnost Voli

Košarkaški klub Budućnost pozvao je sve klubove iz ABA lige osim srpskih na sastanak u Zagreb

Zanimljivo je da je upravo podgorički klub tražio da se Skupština regionalnog natjecanja sa 14. svibnja pomakne na 24. svibnja. .

Da li je u pitanju pakt protiv srpskih klubova ili ne pokazat će vrijeme,  a ostaje da se vidi kakva će reakcija stići iz Srbije.

Na ovaj sastanak pozvana je i ljubljanska Olimpija, koja je prema rezultatima izgubila status u prvom rangu natjecanja ABA lige. Možda se ovim putem šalje poruka slovenskom klubu da će imati podršku ukoliko dođe do proširenja lige na 14 klubova .

Prvi čovjek Budućnosti Dragan Bokan nakon finalne serije u kojoj je njegov klub poražen od Crvene zvezde, rekao je da se bori za interes svih klubova u Aba ligi, ne samo svog.

“Najmanji je problem tko je prvak, najmanji je problem da li će poništiti finalnu seriju ili neće. Iza našeg zahtjeva ne stoji samo interes Budućnosti, nego svih klubova koji se natječu u ABA ligi. Mi smo okupili pravni tim i došli smo do zaključka da treba pokušati spasiti ABA ligu. Svim ljudima koji vole ovaj sport u interesu je da ova liga živi, jer je sad definitivno ubijena. ABA liga u ovom trenutku ne postoji, mi je nemamo!” –  rekao je Bokan.