ABA liga: Zvezda uvjerljiva u prvoj utakmici finala

ABA League 12. tra 201921:22 > 21:26
SK

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1-0 u pobjedama u finalu doigravanja regionalne ABA lige, oni su u Beogradu kao domaćini svladali branitelja naslova podgoričku Budućnost sa 91-72 (18-20, 27-22, 20-10, 26-20).

Marin Sušić / KK Cedevita

Utakmica je u prvom dijelu bila vrlo izjednačena. Budućnost je čak i dobila prvu četvrtinusa 20:18, te je držala egal u drugoj. Zvezda je na poluvrijeme otišla s prednosti od tri poena i činilo se kao da će to biti napeta utakmica do samog kraja.

Međutim Zvezda je zaigrala puno bolje u nastavku i ubacila u brzinu više te se odvojila u trećoj četvrtini na plus 13. Mirno su priveli susret kraju u posljednjoj četvrtini.

Beogradski sastav do pobjede predvodio je Billy Baron sa 19 ubačaja, dok je Norris Cole postigao 18 poena za Budućnost.

Druga finalna utakmica igrat će se također u Beogradu u nedjelju, a prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede.