ABA liga: Repeša izjednačio, majstorica u Zagrebu

ABA League 31. ožu 201920:34 > 20:36

Budućnost je svladavši Cedevitu 87:72 izjednačila polufinalnu seriju ABA lige na 1-1 tako da će pobjednika odlučiti majstorica koja će se igrati u Zagrebu.

Cedevita je držala priključak do poluvremena (33:31) i sredine treće četvrtine kada je momčad Jasmina Repeše stvorila prednost od devet poena (52:43). Zagrebačka momčad nakratko se približila na tri poena minusa (65:62) u četvrtoj minuti posljednje dionice, međutim nada je kratko trajala. Budućnost serijom 9-2 bježi na deset razlike i dvoboj je bio riješen.

Trener Cedevite, Slaven Rimac nakon dvoboja je izjavio:

Budućnost se postavila čvrsto kao što smo i očekivali, stvorili su prednost u pravom trenutku, ovo je težak teren za igrati, oni su uz pomoć publike održavali tu prednost. Međutim, ne mogu bi nezadovoljan, u posljednjoj četvrtini smo uspjeli smanjiti na tri razlike, ali oni su tada pogodili jednu tricu i utakmica je bila odlučena.”

Pobjedničku momčad predvodio je Edwin Jackson s 15 poena, po 11 su ubacili Cole, Gordić, Bitadze i Nikolić. Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bio je Jacob Pullen s 18 koševa, po 11 su pridodali Cobbs i Krušlin.

Posljednja, treća utakmica polufinalne serije igrat će se 7. travnja (nedjelja) u Zagrebu s početkom od 19 sati. Dan ranije ‘majstoricu’ će odigrati Crvena Zvezda i Partizan nakon što su crno-bijeli pobjedom 70:67 također izjednačili seriju.