ABA: Uvjerljiva pobjeda Cibone protiv Olimpije

ABA League 20. sij 201920:56 > 21:00
Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Košarkaši Cibone uvjerljivo su pobijedili ljubljansku Olimpiju u jedinom susretu 16. kola ABA lige odigranom u nedjelju - 87:70.

Vukovi su ostvarili drugu pobjedu u posljednje tri utakmice i sa učinkom 7-9 šesti su na tablici regionalnog prvenstva, dok je momčad iz Slovenije upisala četvrti poraz u posljednjih pet dvoboja i na diobi je pretposljednjeg mjesta sa skorom 5-11.

Cibona je od prve minute bila puno bolja i u završnici prve četvrtine imali su 9 poena viška (22:13). Momčad trenera Ivana Velića je na poluvrijeme otišla sa +11 (45:34), a kada su Zagrepčani u 28. minuti poveli 59:44 bilo je jasno kako nema povratka za Zmajčeke.

Filip Bundović je sa 21 poenom bio najefikasniji u zagrebačkoj momčadi, Damir Markota ga je pratio sa 17, a odličan je bio i Marko Ljubičić sa 12 poena, 6 skokova i 8 asistencija.