ABA liga: Cedevita teškom mukom do slavlja nad Megom

ABA League 5. sij 201923:15 > 23:22
Elsa/Getty Images

Košarkaši Cedevite prokockali su petnaest poena prednosti s kraja prvog poluvremena, no na koncu su ipak uspjeli izboriti novu pobjedu u ABA ligi, svladana je Mega Bemax rezultatom 107:101.

Kako je Cedevita izgledala u prvom poluvremnu dvoboja (53:38) u Sremskoj Mitrovici protiv Mege Bemax, činilo se kako će bez većih problema upisati novu pobjedu u regionalnoj ligi.

Međutim, već nakon treće dionice (24:12) prednost je pala na svega tri poena da bi domaćin izborio produžetak nakon što je dva slobodna bacanja pogodio Mokoka. Justin Cobbs je dobio priliku riješiti pobjednika ali nije uspio. Ipak, u produžetku momčad Slavena Rimca uspjela se konsolidirati te mirno privesti utakmicu kraju. Sjajan dvoboj odigrao je Jacob Pullen ubacivši 31 poen, a odličan je bio i Filip Krušlin s 24 poena uz šest trica. Atić je s 20 poena bio najbolji kod domaćeg sastava.

Cedevita je zadržala drugu poziciju s omjerom 10-4, dok je Mega na četvrtom mjestu s osam pobjeda i šest poraza.