U utakmici velikih nizova Cedevita nadvisila Zadar

ABA League 29. pro 201821:27 > 21:31
kkcedevita.hr

U 13. kolu ABA lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Zadar 83:72 i tako upisala devetu pobjedu u spomenutom natjecanju.

Cedevita je večeras igrala bez ozlijeđenih Karla Žganeca i Marka Banića, zbog čega je trener Zagrepčana Slaven Rimac imao znatno sužene mogućnosti pod košem.

U prvom poluvremenu Cedevita je imala jednu veliku seriju (15-0) u prvoj četvrtini, a Zadar u drugoj četvrtini (12-0). Na veliki odmor s vodstvom 45:43 otišli su domaćini, za koje je već do velikog odmora Ivan Ramljak zabio 20 poena.

Zadrani su prvi put na utakmici poveli kad je Kwame Vaugn u 22. minuti zabio tricu za 49:47 prednost svoje momčadi. Međutim, Elgin Cook, Andrija Stipanović i Jacob Pullen završili su treću četvrtinu serijom 10-2 za vodstvo Cedevite 64:57.

U četvrtoj dionici Zadrani su u dva navrata došli na -5 kad su se približili na zaostatak 59:64 i 63:68. Međutim, nakon što su Edo Murić, Cook i Justin Cobbs napravili seriju 9-0 za 77:63 vostvo Cedevite na 3:41 min. do kraja utakmice, Zadrani više nisu ozbiljno priprijetili.

Za pobjednike je Ramljak uz šut za tricu 3/4 upisao 26 poena i šest skokova, Cobbs je ubilježio 14 poena i šest asistencija, Cook 11 poena i sedam skokova, a Pullen je zabio 10 poena.

Na strani Zadra Božić je ubilježio 17 poena, 11 skokova i sedam asistencija, a Vaughn 16 poena i tri skoka.