Cibona dovela novog Riječanina!

ABA League 28. pro 201813:33 > 13:55
Marin Sušić/HKS

Fran Pilepić nastavlja bogatu tradiciju riječkih košarkaša u Ciboninom dresu. Potpisao je kao slobodan igrač nakon povratka iz litavskog Lietkabelisa.

29-godišnji igrač na pozicijama “dva” i “tri”, Riječanin Fran Pilepić postao je novi igrač Cibone. Ugovor je potpisan u četvrtak, a povremeni hrvatski reprezentativac će se već od sljedećeg tjedna naći u rosteru za utakmice Vukova.

Pilepić je ove polusezone bio član litavskog Lietkabelisa, ali je bez kluba uoči dolaska u Cibonu bio gotovo mjesec dana. Prošle sezone nastupao je u drugoj turskoj ligi, a ima i talijansko iskustvo iz Cantua. Dvije je sezone proveo u Cedeviti, a španjolsko vrijeme u Bilbau sada se već čini kao davna prošlost.

“Zadovoljan sam što sam potpisao za Cibonu. Radujem se novoj suradnji s trenerom Ivanom Velićem s kojim sam već surađivao u Širokom Brijegu. Klupski stil igre bi mi mogao odgovarati, igra se dosta napadački i time sam jako zadovoljan”, kaže Pilepić ekskluzivno za portal Sportklub televizije.

Hoće li biti problem što mjesec dana nije igrao natjecateljsku košarku?

“Trebat će mi par dana za privikavanje na košarku “pet na pet”, ali mislim da sam u recentnom vremenu dobro trenirao samostalno. Fizički sam se podignuo, a nadam se da će se to vidjeti i na terenu. Želim se dokazati u novoj sredini”, kaže riječki košarkaš.

Cibona večeras gostuje kod Igokee, a Pilepić će na raspolaganju momčadi biti od sljedećeg kola kada će Vukovi u Draženovoj dvorani ugostiti FMP.

Pilepić nastavlja dugu tradiciju riječkih košarkaša u Ciboninom dresu. Posljednji od njih bio je Paolo Marinelli, a prije njega pod tornjem su bili Marijan Mance, Davor Kus, Marino Baždarić, Goran Vrbanc i Andrej Štimac.