Strašan raspad Zadra, izgubili +12 u dvije i pol minute

Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaši Zadra u susretu su 7. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Mega Bemaxa sa 80-84 (27-15, 14-22, 24-18, 15-29).

Zadrani su u petak izgubili utakmicu u kojoj su vodili punih 39 minuta, susret su otvorili serijom 9-2, najveću prednost od 14 razlike (27-13) imali krajem prve četvrtine, a dvije i pol minut eprije kraja još uvijek su imali komfornu prednost od 80-72. No, gosti su dvoboj zaključili serijom 12-0 kojom su stigli do velikog preokreta.

Do prvog vodstva na utakmici mega je stigla zakucavanjem Marjanovića 40 sekundi prije kraja nakon što je Magarity izgubio loptu u napadu Zadra. Potom je Little promašio šut za prednost Zadra, a nakon što je Atić promašio oba slobodna bacanja 22 sekunde prije kraja, gosti su uspjeli ostvariti skok u napadu nakon kojega je Marjanović košem i dodatnim slobodnim bacanjem odveo Megu na nedostižna četiri poena prednosti.

Mario Little je sa 22 koša bio najefikasniji kod Zadra, dok je Kostja Mushidi sa 18 poena predvodio Megu.

Nakon sedam kola Zadar ima omjer pobjeda i poraza 2-5, a Mega 6-1. (h)