Gray Mortimore/Getty Images
Košarka 04.11.2018 | 19:15

Cibosi upisali treću pobjedu u nizu u ABA ligi

KK Cibona

Košarkaši Cibone stigli su do treće pobjede u ABA ligi. Poslije Cedevite i Olimpije, Ccibosi su pobijedili i Mornar sa 84:73. Pitanje pobjednika je riješeno poslije pet, šest minuta igre u prvoj četvrtini tijekom kojih je Cibona povela sa 19:0.

Cibona - Mornar

ABA, KK Cibona/Z.Baksaj

Centralne figure u sastavu Cibone bili su Damir Markota i Raley-Ross sa po 17 poena, odnosno Johndre Jefferson sa 15 poena i 11 skokova i Marko Ljubičić sa 14 poena. Kod Mornara, raspoloženi za igru u napadu bili su Đorđe Drenovac sa 23, Nikola Rebić sa 13 i Nemanja Vranješ sa 10 poena.

Cibona je fenonemalno počela susret, a Mornar očajno. Obrana Cibone je funkcionirala odlično, a Mornar je svesrdno pomagao ekipi iz Zagreba. Prva četvrtina je završena rezultatom 28:10, a onda se probudio Mornar.

. Cibona je na odmor otišla sa viškom od šest poena, a ostao je dojam da su takvim epilogom, poslije svega što se događalo u prvoj četvrtini zadovoljniji bili igrači Mornara.

Centralna figura u trećoj četvrtini je bio iskusni Damir Markota koji je bio neriješiva enigma za obranu Mornara. Markota je imao podršku Raleya-Rosa i Jeffersona, pa je na radost navijača Cibone, njihov tim ponovo imao dvocifrenu prednost – 60:47.

Izabranici Mihaila Pavićevića su stali, a uz ovacije sa tribina, igrači Cibone su stigli do treće pobjede u ABA ligi.

Mornar više ne igra u Mornaru

Hrvatski košarkaš Marin Mornar nije više član crnogorskog prvaka. Kao što se i očekivalo dolazak Bobbyja Browna, sjajnog beka i Landinga Sanea, odličnog krilnog centra je zahtjevao promjene u rosteru.

Strašan raspad Zadra, izgubili +12 u dvije i pol minute

Košarkaši Zadra u susretu su 7. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Mega Bemaxa sa 80-84 (27-15, 14-22, 24-18, 15-29).

Cedevita bez šanse u Beogradu, Zadrani iznenadili Krku

Crvena Zvezda opravdala je ulogu favorita svladavši Cedevitu u šestom kolu ABA lige. Zadar je s druge strane, ostvario pobjedu na gostovanju u Sloveniji.

Gorica može i u košarci - pala je Cibona!

Košarkaši Gorice nanijeli su prvi poraz Ciboni u prvenstvu Hrvatske, ekipa koju vodi Josip Sesar slavila je rezultatom 83:76.