Cibosi upisali treću pobjedu u nizu u ABA ligi

ABA League 4. stu 201818:57 > 19:02
ABA, KK Cibona/Z.Baksaj

Košarkaši Cibone stigli su do treće pobjede u ABA ligi. Poslije Cedevite i Olimpije, Ccibosi su pobijedili i Mornar sa 84:73. Pitanje pobjednika je riješeno poslije pet, šest minuta igre u prvoj četvrtini tijekom kojih je Cibona povela sa 19:0.

Centralne figure u sastavu Cibone bili su Damir Markota i Raley-Ross sa po 17 poena, odnosno Johndre Jefferson sa 15 poena i 11 skokova i Marko Ljubičić sa 14 poena. Kod Mornara, raspoloženi za igru u napadu bili su Đorđe Drenovac sa 23, Nikola Rebić sa 13 i Nemanja Vranješ sa 10 poena.

Cibona je fenonemalno počela susret, a Mornar očajno. Obrana Cibone je funkcionirala odlično, a Mornar je svesrdno pomagao ekipi iz Zagreba. Prva četvrtina je završena rezultatom 28:10, a onda se probudio Mornar.

. Cibona je na odmor otišla sa viškom od šest poena, a ostao je dojam da su takvim epilogom, poslije svega što se događalo u prvoj četvrtini zadovoljniji bili igrači Mornara.

Centralna figura u trećoj četvrtini je bio iskusni Damir Markota koji je bio neriješiva enigma za obranu Mornara. Markota je imao podršku Raleya-Rosa i Jeffersona, pa je na radost navijača Cibone, njihov tim ponovo imao dvocifrenu prednost – 60:47.

Izabranici Mihaila Pavićevića su stali, a uz ovacije sa tribina, igrači Cibone su stigli do treće pobjede u ABA ligi.