Cedevita bez šanse u Beogradu, Zadrani iznenadili Krku

ABA League 3. stu 201822:50 > 22:56

Crvena Zvezda opravdala je ulogu favorita svladavši Cedevitu u šestom kolu ABA lige. Zadar je s druge strane, ostvario pobjedu na gostovanju u Sloveniji.

Cedevita je odigrala vrlo lošu utakmicu, domaća momčad diktirala je uvjete igre na terenu od početka pa do samog kraja. Na poluvremenu, Crvena Zvezda je vodila 50:34, a u trećoj četvrtini razlika je porasla i na preko 20 poena viška. U posljednjoj dionici momčad Slavena Rimca uspjela je smanjiti zaostatak za konačnih 94:79. Dobrić sa 17 poena bio je najefikasniji kod Zvezde, James Bell predvodio je Cedevitu s 19 poena.

Košarkaši Zadra ostvarili su drugu pobjedu sezone u ABA ligi, slavili su na gostovanju kod Krke rezultatom 78:77. Posljednji koš za Zadrane ubacio je Magarity s linije slobodnih bacanja, Bratož je odgovorio tricom 33 sekunde prije kraja. Little je u idućem napadu izgubio loptu nakon pokušaja dodavanja, pa je slovenska momčad došla u priliku pobijediti.

Ipak, srećom za Zadrane promašio je Cinac. Luka Božić predvodio je pobjednički sastav s 18 poena i devet skokova, Magarity je dodao 15, kod Krke istaknuo se Bratož s 18 koševa.