Nakon velikog čišćenja, Cedevita srušila prvaka!

ABA League 28. lis 201820:53 > 20:58
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Košarkaši hrvatskog prvaka napravili su veliki preokret u utakmici protiv prošlosezonskog pobjednika ABA lige. Gosti su tri četvrtine kontrolirali utakmicu, imali dvoznamenkastu prednost, a na kraju su doživjeli poraz!

Cedevita je u utakmicu krenula katastrofalno, nakon samo dvije minute rezultat je bio 10:0 za jedinog euroligaša s ovih prostora. Budućnost je nastavila s odličnom igrom, dominirali su Podgoričani u svim elementima igre i vrlo lako stigli do viška od 18 koševa – 25:7.

Hrvatski predstavnik je u nastavku zaigrao bolje, ali razina igre momčadi koju trenira upečatljivi Aleksandar Džikić nije padala. Rotacijama u sastavu potonji je uspjevao održati visoki stupanj agresivnosti u obrani pa je Budućnost otišla s velikim suficitom – 36:20.

Treća dionica donijela je rat živaca i veliku borbu na parketu. Ljubitelji košarke nisu mogli uživati u sjajnoj predstavi, ali u žestokim duelima jesu. Cedevita je nastojala, ali Budućnost nije dozvoljavala da prednost padne ispod deset koševa. Uoči posljednje četvrtine, na semaforu je pisalo 48:36 za Budućnost.

Sve što su mukotrpno gradili i stvarali 30 minuta, košarkaši Budućnosti su prokockali za osam. Cedevita je zaigrala kao u transu, za tili čas nadoknadila zaostatak od 14 poena i stigla do vodstva 58:55.

Edwin Jackson je zatim pogodio tricu za 58:58, a nakon niza grešaka na obje strane Domagoj Bošnjak je deset sekundi prije kraja pogodio tricu za 61:58. Budućnost je imala zadnji napad, ali Zagrepčani nisu dozvolili šut za tri poena. Napravili su prekršaj nad bivšim igračem Gordićem, koji je promašio oba slobodna bacanja, a točku na “i” velikog preokreta stavio je Justin Cobbs.

Justin Cobbs je sa 23 koša bio najbolji kod Cedevite, dok je Earl Clark ubacio 17 za Budućnost.

Ova pobjeda vrlo je obećavajuća nakon velikog pospremanja koje se dogodilo u klubu ovoga tjedna, kada su otkaz dobili glavni trener (Sito Alonso), sportski direktor (Matej Mamić) i predsjednik (Mladen Weber).