Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarka

26.10.2018 | 23.52

Zadar očitao lekciju Partizanu usred Beograda

Košarkaši Zadra u susretu su 5. kola regionalne ABA lige ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu svladavši kao gosti Partizan u Beogradu sa 95-85 (23-23, 25-17, 25-17, 22-28).

Nakon četiri uvodna poraza i smjene trenera, početkom ovoga tjedna Aleša Pipana na klupi Zadra zamijenio je Ante Nazor, Zadrani su u beogradskoj Areni sjajnom igrom nadigrali Partizan u gostima nakon 14 godina.

Domaći je sastav početkom druge četvrtine vodio sa 30-23, no od tog je trenutka parketom Arene igrao samo Zadar. Serijom 14-2 Zadrani su preuzeli kontrolu rezultata, do poluvremena se odlijepili na osam razlike (48-40), a vrlo brzo početkom trećeg dijela stigli i do 13 razlike (56-43).

U četvrtoj četvrtini Zadar je stigao i do najvećih 23 razlike (91-68) da bi Partizan završnom serijom 12-0 samo ublažio poraz.

Sjajan je u momčadi Zadra bio Luka Božić sa 27 koševa i 9 skokova, Mario little je dodao 19 ubačaja, dok je veteran Šime Špralja postigao 13 poena za samo 11 i pol minuta pa parketu uz stopostotni šut 2-2 za dva i 3-3 za tricu. Stefan Janković sa 19 i Marcus Paige sa 16 pogodaka bili su najefikasniji kod Partizana.

Nakon pet kola Zadar ima omjer pobjeda i poraza 1-4, a Partizan 2-3.(h)