Potvrđeno: Nazor se vraća u Zadar

ABA League 23. lis 201817:13 > 17:17
ABA liga

Iako se nagađalo da bi se nakon kratkog odsutstva mogao vratiti i Aramis Naglić, uprava zadarskog ABA-ligaša odlučila se na Nazora kojem će ovo biti treći puta da je trener u klubu.

Nije dugo trajao angažman slovenskog trenera Aleša Pipana na klupi Zadra. Presudio je Ljubljančaninu poraz od Mornara, i to onog iz Bara, u susretu 4. kola ABA lige. Nakon 0-4 u regionalnom nadmetanju sve se češće, posebice nakon što je Cibona skinula Cedevitu, počelo pričati o zadarskom ispadanju. Kao da već nekoliko puta proteklih sezona nisu bili njemu jako blizu.

Iako Pipan sam nakon poraza nije htio pričati o svojoj ostavci, čemu svjedoči i nemili incident nakon Mornara u kojem je nekolicina pripladnika Kluba navijača Tornado ušla na njegovu press-konferenciju nakon utakmice, ipak je doneseno riješenje o njegovu sporazumnom raskidu ugovora.

Klub nije htio dugo čekati, jer za par dana dolaze i nove utakmice, kako u domaćem prvenstvu, tako i u ABA ligi. Momčad se mora spremiti za gostovanje kod Partizana. Beograđani se pojačavaju (Janković, Brown…), a Zadar tone. I tone….

Zato, na klupu je doveden Ante Nazor. U prvom je mandatu u Zadru bio jednu sezonu, pa se onda okušao u Splitu, te potom još dvije sezone odradio na Višnjiku. U međuvremenu je osim skopskog MZT-a vodio i Cibonu, što bi mu jednim dijelom moglo odmoći u odnosu s navijačima.

Ugovor s 39-godišnjim Splićaninom i nekadašnjim izbornikom hrvatske juniorske reprezentacije potpisan je do kraja sezone, a onda će se valjda vidjeti što i kako dalje…