Christian Petersen, Getty Images Sport
Košarka 21.10.2018 | 18:52

Nastavak zadarske patnje: I Mornar uzeo sve s Višnjika

KK Zadar

Košarkaši Zadra u 4. su kolu regionalne ABA lige pretrpjeli i četvrti poraz izgubivši na vlastitom parketu od Mornara iz Bara sa 83-93 (27-18, 16-29, 18-20, 20-26).

KK Zadar

Zadrani su dobro otvorili utakmicu, no već u drugih 10 minuta gosti iz crne Gore su preuzeli kontrolu rezultata, a u trećoj četvrtini je Mornar uspio izgraditi i prednost od 10-ak koševa. Ipak, Zadar se uspio primaknuti na samo tri poena razlike (71-74) sredinom četvrte četvrtine, ali potom je uslijedila gostujuća serija od 13-0 koju je s dvije trice pokrenuo Antabia Waller kojom je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Malcolm Grant je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Zadra, Luka Božić je dodao 19 poena, dok je Waller sa 19 ubačaja predvodio Mornar.

Nakon četiri odigrana susreta Zadar je na omjeru pobjeda i poraza 0-4, a Mornar na 2-2.

Subašić proslavio veliku pobjede Zadra nad Cibonom

Vratar Monaca Danijel Subašić je na svom Instagram profilu objavio priču na kojoj je rezultat utakmice Zadra i Ciboneu Draženovom domu.

Sramotan poraz Cibone od najvećeg rivala

U posljednjem susretu 8. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao gost u KC "Dražen Petrović" deklasirao Cibonu sa 97-66 (33-18, 20-17, 21-13, 23-18).

Zadar ima novog razigravača

Kwame Vaughn prošle je sezone igrao u Partizanu, a ove bi trebao zamijeniti Malcolma Granta na Višnjiku.

ABA: Cedevita slavila kod FMP-a

Košarkaši Cedevite pobijedili su u 8. kolu regionalne ABA lige u gostima FMP s 95-81.