Košarka

13.10.2018 | 22:25

Cibona poražena nakon još jedne drame

KK Cibona

Košarkaši FMP-a su u Železniku savladali Cibonu rezultatom 93:88 poslije produžetka u trećem kolu ABA lige.

Dragan Apić

ABA league, FMP

Dragan Apić

Iako su Vukovi iz Zagreba odlično počeli susret u Železniku i imali + 10, do kraja prve četvrtine je FMP preokrenuo i poveo sa košem razlike (24:22).

Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u nastavku utakmice bili bolji protivnik, ali su Zagrepčani do poluvremena uspjeli i povesti.. U trećoj četvrtini  FMP je predvođen Apićem i Jeremićem došao do prednosti od 13 poena razlike (54:41), pa je u boljem ritmu ušao u završnicu.

U napetoj završnici je više uspjeha imala Cibona, koja je poenima Karla Uljarevića tri sekunde prije kraja sa linije slobodnih bacanja susret odvela u produžetak (79:79).

U produžetku je ekipa iz Železnika bila bolja, pa je preko Apića i Bursaća osigurala pobjedu.

Dragan Apić i Marko Jeremić su sa po 25 poena predvodili FMP, Matic Rebec je bio odličan sa 18 poena, deset asistencija i sedam skokova, dok je 13 poena ubacio Aleksandar Bursać.

Dominic Gilbert je sa 17 poena bio najbolji u Ciboni, Damir Markota je postigao 12, Karlo Uljarević 11, a Marko Ljubičić deset poena.