Budućnost slavi prvi naslov i plasman u Euroligu!

ABA League 14. tra 201822:41 > 22:41
KK Budućnost Voli

Senzacija je kompletirana, Budućnost je prvi put pobjednik ABA lige, u četvrtoj utakmici svladali su Crvenu Zvezdu sa 77:73 čime su ostvarili ukupnu pobjedu u finalnoj seriji od 3:1.

Budućnost je novi Euroligaš! Veliki uspjeh momčadi Aleksandra Džikića koji su čitave sezone igrali sjajnu košarku i na kraju zaslužili veliki trijumf i osvajanje prvog trofeja pobjednika ABA lige.

Utakmica je započela u sjeni mogućeg bojkota četvrte utakmice kako je ranije u danu najavio predsjednik Crvene Zvezde Nebojša Čović, no na kraju njegovi igrači ipak su se pojavili na terenu. Srpska momčad vodila je gotovo čitavo prvo poluvrijeme, u jednom trenutku i osam razlike (49:41), no domaćin nošen sjajnom podrškom s tribina nije se predavao.

Već do kraja treće dionice preuzeli su vodstvo (60:57), a u posljednjoj četvrtini održavali prednost do pet poena. Zvezda je ipak uspjela povesti (70:68) nakon trice Dobrića na ulasku u završne dvije minute da bi tada uslijedila serija 9-0 domaćina i dvoboj je bio riješen. Budućnost će iduće sezone igrati Euroligu, dok Crvena Zvezda nakon tri godine seli u Eurocup.

Pobjednički sastav predvodio je Gordić s 18 poena, jedan manje dodao je Ivanović, dok je kod Crvene Zvezde najbolji bio Taylor Rochestie s 14 koševa.