Budućnost do gostujuće pobjede protiv Zvezde!

ABA League 9. tra 201818:39 > 20:55
KK Crvena zvezda

Crnogorska momčad slavila su u prvoj utakmici finalne serije ABA lige protiv aktualnog prvaka, do tog uspjeha stigla je na gostujućem terenu, u Beogradu. Konačan rezultat glasio je 80:76.

Budućnost bolje su otvorila utakmicu u dvorani “Aleksandar Nikolić” i povela 7:0, ali su crveno-bijeli držali rezultatski priključak tijekom većeg dijela prve četvrtine. U nastavku je momčad Dušana Alimpijevića zaigrala mnogo agresivnije i u napadu i u odbrani, a do kraja prvog poluvremena uspjeli su održati minimalnu prednost.

Gostu su u drugom poluvremenu stigli do značajnije prednosti, ali je ipak viđena neizvjesna završnica.

No, momčad Aleksandra Džikića bila je koncentriranija i mirno privela susret kraju.

Najbolji u redovima podgoričke ekipe bio je Nikola Ivanović s 20 koševa, četiri skoka i tri asistencije. Nemanja Gordić je dodao 18, dok kod Zvezde Omić ubacio 14, a Rochestie 13.

Klub iz Podgorice je tako napravio break i sada vodi u seriji 1:0. Druga polufinalna utakmica na programu je u utorak, također u Beogradu, dok će Budućnost ugostiti Zvezdu u petak i subotu. Serija se igra na tri pobjede.