Sjajni Dobrić odveo Zvezdu u finale ABA lige

ABA League 2. tra 201819:42 > 23:00
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde četvrtu godinu zaredom plasirali su se u finale ABA lige. Crveno-bijeli su u trećoj utakmici polufinalne serije pobijedili Mornar (88:69) i ukupnim rezultatom 2:1 u velikom finalu pridružili se Budućnosti.

Zvezda je trostruki trostruki uzastopni prvak regionalnog natjecanja, a do još jedne završnice došla je kontrolirajući susret od početka do kraja. Tek je na startu posljednje četvrtine Mornar uspio približiti se na osam koševa zaostatka, iako je na poluvremenu prednost već bila ogromna (52:37).

No, niz trica Ognjena Dobrića konačno je presudio pobjednika, a spomenuti je završio susret s 19 koševa (2/2 za dva, 5/6 za tri), 4 skoka, Rochestie je dodao 18 uz 6 asistencija.

U sastavu najvećeg iznenađenja sezone, crnogorskog Mornara, Nemanja Vranješ je ubacio 21 koš (3/9 za tri), a Needham je stavio 11.

Ovogodišnji prvak ABA lige bit će momčad koja prva ostvari tri pobjede, a finalna serija započinje 9. travnja. Prva dva susreta igrat će se u Beogradu, treći i četvrti u Podgorici, a ukoliko bude potrebno, majstorica će biti u dvorani C. Zvezde.