ABA Liga: Raspad Cedevite u Podgorici za kraj nadanja

ABA League 1. tra 201820:41 > 20:52
ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Cedevite izgubili su treću i odlučujuću utakmicu polufinala ABA lige protiv Budućnosti rezultatom 72:57.

Cedevita je imala aktivan rezultat sve do posljednje četvrtine kada je uslijedio potpun raspad sustava trenera Jure Zdovca.

Naime, u sedam minuta posljednje dionice, Budućnost je napravila seriju 22-4 osiguravši vodstvo 67:50, zagrebačka momčad više nije imala šanse vratiti se u utakmicu.

Kako je Cedevita otvorila utakmicu činilo se da će stvari krenuti u pozitivnom smjeru za hrvatskog prvaka, rano vodstvo od 17:11 poraslo je na najviših 24:14, a zagrebački sastav držao je vodstvo sve do posljednjih sekundi treće dionice (46:45). Posljednjih deset minuta Budućnost otvara serijom 9-0, preuzimaju kontrolu nad utakmicom, nakon koša Ukića za 54:48 uslijedila je nova velika serija domaćina od 13-2 nakon čega više nije bilo povratka za momčad Jure Zdovca, Budućnost je osigurala svoje prvo finale ABA lige.

Kod domaćina najefikasniji bio je Popović s 14 poena, jedan manje ubacio je Ivanović. Kod Cedevite je teško pronaći igrača koji je odigrao pozitivno, Roko Ukić jedini je bio u dvoznamenkastom s 12 poena. Podbacili su Amerikanci, Will Cherry je šutirao svega 3-12 iz igre za sedam poena koliko je postigao i Drew Nichols uz šut 2-4.

Od 21 sat odlučujuću utakmicu u Beogradu igraju Crvena Zvezda i Mornar.