Šok u Baru – Mornar srušio Crvenu Zvezdu!

ABA League 25. ožu 201819:06 > 22:18
ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Mornara pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 88:84 u drugoj utakmici polufinala doigravanja ABA lige. Crnogorska momčad uspjela je izjednačiti seriju na 1:1 pa će i u ovom susretu odlučivati treća utakmica, koja će se igrati u Beogradu u ponedeljak 2. travnja.

Apsolutni junaci pobjede Mornara bili su Nemanja Vranješ i Derek Needham, koji su ukupno postigli 57 koševa za Barane, a koji su vodili tijekom cijele utakmice u dvorani Topolica.

Vranješ je briljirao s 29 (6/10 šut za tri), a Needham s 28 koševa (0-7 za tricu).

Utakmicu je obilježio i veliki broj prekršaja i pokušaja s crte slobodnih bacanja, u kojima su precizniji bili igrači Mornara. Oni su pogodili 27 od 34 pokušaja, a Zvezda 20-27.

Prva četvrtina završena je rezultatom 30:21, tijekom druge rezultat je glasio i 42:29, ali na poluvrijeme se otišlo sa samo tri koša (48:45) prednosti za domaću momčad, četvrtoplasiranu u ligaškom dijelu sezone.

Drugo poluvrijeme otvoreno je s mnogo promašaja i pogrešaka na obje strane, a Mornar je održavao prednost preko Needhama i Vranješa.

Treća četvrtina, koja je protekla bez ikakvog ritma u igri, a s puno prekršaja, završena je rezultatom 69:64 za Mornar.

Na početku posljednje su domaći s dvije trice došli do +9, u ubrzo je nakon jedne kontre na semaforu stajalo teško dostižnih 84:70.

Davidovac i Dobrić su tricama u završnici ublažili poraz koji je tijekom cijele utakmice bio vrlo izvjestan, naročito u odlučujućim minutama.

U prvoj utakmici Crvena zvezda je slavila u Beogradu sa 91:63.